UNIKATUM na PABIANICKIM MARATONIE SZTUKI

  Jubileuszowy X  PMS- Pabianicki Maratonu Sztuki odbędzie się 16.09.2012 wraz z imprezą Moje Miasto „KOCHAM PABIANICE”

Po raz kolejny lokalni artyści będą prezentować swoje osiągnięcia podczas wyjątkowej imprezy. Na parkingu za galerią Echo przy ul. Zamkowej 31 stanie prawdziwie twórczy jarmark sztuki. Uczestnicy Maratonu będą mieli swoje stoiska w specjalnie do tego przeznaczonych drewnianych domkach handlowo-wystawienniczych. W tym roku swoimi talentami pochwali się dziesięciu twórców. Będzie królowało malarstwo i rzeźba. Swoje obrazy zaprezentują Dariusz Madaj, Paulina Żuk, Grażyna Adamczyk oraz Anna Pacholik. Dzieła z dziedziny grafiki wystawi Magdalena Przybylska-Kwasik. Do królestwa tkanin zaprosi nas Małgorzata Wiczkowska. Umiejętnościami rzeźbiarskimi popisze się Maciej Pietrzykowski oraz Zygmunt Majewski. Nie mogłoby też zabraknąć ceramiki artystycznej, która jest ulubioną dziedziną pomysłodawczyni Maratonu Sztuki, Danuty Jacoń-Chmieleckiej. Ostatnią acz najnowszą dziesiątą muzą maratonu będzie taniec! Magdalena Mrówczyńska z pracowni Unikatum, poprowadzi dla wszystkich chętnych warsztat z oryginalnych i jednoczących ludzi „tańców w kręgu”.

Od godziny 15.00 artyści poprowadzą bezpłatne warsztaty dla pabianiczan. Co 30 minut będą zaczynały się kolejne zajęcia i każde potrwają godzinę. istnieje możliwość wcześniejszego zgłoszenia chęci uczestnictwa drogą sms na nr: 501-051-813 jak również będzie można przyłączyć się do warsztatów już w trakcie ich trwania.
– będą cztery rodzaje warsztatów: zajęcia z gliną, praca z tkaniną, rzeźba oraz techniki plastyczno malarskie – opowiada pani Danuta.
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych artystycznym spędzaniem czasu, bez względu na wiek.

 

15:00-16:00 tańce w kręgu

MAGDALENA MRÓWCZYŃSKA I DANA JACOŃ-CHMIELECKA

kliknij tutaj- Magdalena Mrówczyńska PMS I TAŃCE W KRĘGU dla Unikatum

15:30 -16:30 tkanina i rysunek 

 MAŁGORZATA WICZKOWSKA I PAULINA ŻUK

16:00-17:00 ceramika artystyczna

DANA JACON -CHMILELECKA I MAGDA KWASIK

16:30-17:30 rysunek akwarelowy i pastelowy

GRAŻYNA ADAMCZYK I ANNA PACHOLIK

17:00- 18:00 rzeźba

ZYGMUNT MAJEWSKI, MACIEJ PIETRZYKOWSKI I DANA CHMIELECKA.

 ZAPRASZAMY!

 

Więcej szczegółów:  maratonsztuki.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *