UNIKATOWE SLOW LIFE & JOGA ŚMIECHU W CZWARTKOWE WIECZORY

1 unikatum- slow life & joga śmiechu 2017 rgb

Podczas tych dwugodzinnych sesji warsztatowych uczestnicy biorą udział w grupowym coachingu w temacie Slow Life oraz zrywają boki na warsztatach Jogi Śmiechu!
 
Sesja Slow Life
W 1999 roku Norweg Geir Berthelsen powołał do życia – The World Institute of Slowness, czyli Światowy Instytut Powolności. Jego hasłem stało się Slow Planet, które przeciwstawiało się powszechnej globalizacji, uniformizacji i „brakowi czasu na życie w życiu”. Idea ta wspiera szukanie rozwiązań autentycznie nam służących oraz organizowanie życia świadomie w dostosowanym do na stempie. Podczas spotkań poznajemy badania nad sposobami pogłębiania szczęścia w życiu oraz nad czynnikami prowadzącymi do podnoszenia jakości życia. Na spotkaniu dyskutujemy nad obecnością elementów slow-life w naszej codzienności. Każda Sesja Slow Life poświęcona jest innemu tematowi, który uczestnik rozpatruje by wprowadzić mikrousprawnienia w życiu. Przykładowe kierunki pracy: czas, relacje, szczęście, odżywianie, aktywność, wrażliwość, duchowość, życie według wartości. Jak mawia ojciec chrzestny ruchu Slow Carl Honoré „głównym celem filozofii Slow jest wykorzystywanie czasu, tak by robić właściwe rzeczy we właściwy sposób- a to wszystko po to by czerpać z tego jeszcze więcej radości w uważności.”
Prowadzi: Dana Jacoń-Chmielecka – psycholog, coach i terner. Osoba zafascynowana autentycznymi ludźmi, uważną obecnością, życzliwą współpracą i skutecznością właściwych czynów we właściwym czasie. Więcej: http://dobrycoach.pl/coach/danuta-jacon-chmielecka
Sesja Jogi śmiechu
Pozwala uczestnikom doświadczyć unikalnej praktyki, opracowanej w 1995r przez indyjskiego lekarza, dr Madana Katarię. Regularne uprawianie Jogi Śmiechu, prowadzi do równowagi między ciałem, umysłem i duchem, co przekłada się na lepsze zdrowie i ogólne funkcjonowanie człowieka w życiu i społeczeństwie. Idea jogi śmiechu oparta jest na zasadzie bezwarunkowego śmiechu tzn. takiego, który wywołujemy świadomie, ale nie jest on konsekwencją żartów, dowcipów, czy innych czynników rozśmieszających, co powoduje, że metodę tę możemy stosować niezależnie od nastroju, poczucia humoru czy charakteru.
Sesja jogi śmiechu, to gimnastyka, która opiera się na ćwiczeniach śmiechowych i oddechowych, w czasie której spontanicznie się poruszamy oraz wykorzystujemy techniki relaksacyjne, całość spotkania przebiega w klimacie dziecięcej zabawy.
Korzyści płynące z jogi śmiechu są wielowymiarowe.
Joga śmiechu między innymi:
• w kilka minut poprawia nastrój
• sprawia , że w naszym ciele powstają endorfiny czyli tzw. hormony szczęścia
• zmniejsza stres
• wzmacnia system odpornościowy , więc będziesz mniej chorował a jeśli zachorujesz to wyzdrowiejesz szybciej
• poprawia krążenie krwi
• dotlenia organizm np. dotleniony mózg jest sprawniejszy i bardziej kreatywny
• podnosi poziom energii ciała co zwiększa naszą wydajność
• wycisza umysł
• poprawia relacje interpersonalne
• może być ścieżką rozwoju osobistego
Śmiejmy się, a będziemy szczęśliwsi !!!
 
Julita Śródkowska – z wykształcenia mgr pielęgniarstwa, z pasji coach i instruktor jogi śmiechu. Pracuje w szpitalu jako instrumentariuszka, udziela się jako coach i uprawia, i propaguje jogę śmiechu. Prywatnie, pełna optymizmu żona i mama. Fascynatka stanu równowagi i zjawiska zmiany. W każdej uprawianej profesji, pomaga innym w osiąganiu wewnętrznej harmonii i poczucia dobrostanu. Swoją wiedzę czerpaną z merytorycznych źródeł, uzupełnia własnym , doświadczeniem. Jej życiowa dewiza brzmi :,, na realizację marzeń nigdy nie jest zbyt późno’’ i nie jest to slogan, gdyż, będąc ,,po czterdziestce” uzupełniła wykształcenie , nadal ciągle się rozwija i z pasją realizuje misję wspierania innych w ich osobistej drodze do radości i szczęścia.
 
Zapisz się: unikatum@o2.pl lub 501-051-813

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *